28 mar. 2022
Koncert
Lasse Skriver annoncerer sin første koncert
Siden Lasse Skriver tonede frem på skærmen i årets udgave af X-factor, er hans popularitet vokset med rekordfart, og til december er den syngende tømrerlærling klar, med det alle har gået og ventet på; sit første live-show.
Lasse Skriver udgav sin første single, et cover af George Ezras’s ”Budapest”, tidligere i år, og den fik med lynets hast over 1,5 millioner streams, og hans følgerskare på både Instagram og TikTok eksploderede. Lasse har netop fulgt op med sine nye single ”Like it”.
Ambitionen, om at kunne leve af musikken, er et klart mål for Lasse. At kunne følge sine drømme og leve af sin passion. Det er noget, mange unge kan relatere til og forhåbentligt lade sig inspirere af, når de hører hans musik. Lasse er i hvert fald klar til at tage det næste store skridt fremad i sin musikkarriere, der netop kun lige er begyndt.
BILLETSALGET STARTER 30. MARTS 2022 KL.10